Lapoviţă şi ninsoare în Caraş-Severin. Se circulă din nou în condiţii de iarnă
Traficul rutier se desfăşoară în condiţii de iarnă, în judeţul Caraş-Severin, după ce azi-noapte a nins. Potrivit Direcţiei Regionale de Drumuri şi Poduri Timişoara, pe DN 57B Anina – Borlovenii Noi, carosabilul este umed cu porţiuni de zăpadă îmbibată cu material antiderapant. Şoferii sunt sfătuiţi să circule cu prudenţă.
Articol editat de Mirabela Afronie, 8 februarie 2017, 10:03 / actualizat: 8 februarie 2017, 13:09
Meteorologii anunţă că vremea va continua să se răcească. Îndeosebi în prima parte a zilei, local la munte şi izolat în rest vor mai fi precipitaţii mixte, slabe. La munte va ninge. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 1 şi 5 grade, iar cele minime între -3 şi 2 grade.
Totodată, în judeţul Timiş, traficul rutier se desfăşoară în condiţii de ceaţă densă, vizibilitatea fiind redusă, sub 100 de metri. Sunt semnalate probleme pe DN59 Timişoara – Moraviţa şi DN69 Timişoara – Arad.
