Metalul Oţelu Roşu a promovat în Liga a III-a de fotbal

Metalul Otelu Rosu

Metalul Oţelu Roşu a reuşit să promoveze în Liga a 3-a de fotbal în urma unui meci dramatic.  Echipa de pe Valea Bistrei, a făcut cinste fotbalului din Caraş-Severin şi a învins cu 4-3, după executarea loviturilor de departajare pe Măgura Cisnădie din judeţul Sibiu. La finalul celor 90 de minute de joc şi a celor două reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 0-0.
Pentru Metalul Oţelu Roşu au marcat de la punctul cu var Bebe Feneş, Cătălin Aijoaiei, Silviu Burcoiu şi Alexandru Moldovan. Partida de baraj s-a disputat sâmbătă pe terenul echipei Minerul Motru.

Campioana judeţului Timiş, CS Ghiroda a fost învinsă la loviturile de departajare de Industria Gâlda de Jos din judeţul Sibiu cu 6-5. Partida s-a disputat pe stadionul din Deva.

La Lugoj, UTA Bătrâna Doamnă a reuşit să învingă pe Retezatul Haţeg cu 2-0, în urma acestui rezultat va juca în sezonul viitor în al treilea eşalon al fotbalului românesc.