CSM Reșița o obținut victorie în jocul cu Voința Lupac

232

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Reșița a disputat sâmbătă, 24 martie un joc amical cu formația clasată pe primul loc în campionatul județean de fotbal Caraș-Severin, Voința Lupac.
Rosso-nerii s-au impus cu scorul de 6 – 1, la pauză 3-0.

Golurile echipei din Valea Domanului au fost marcate de: Vădrariu, Ene, de două ori, Staicu, Bactar și Burciu. Golul de onoare al celor din Lupac a fost înscris de Nicola.

Golurile au fost marcate astfel : Vădrariu în minutul 17, Ene în minutele 25 și 27, Staicu în minutul 46, Bactar în minutul 77 și Burciu minutul 80 din penalty. Nicola a punctat pentru Voința Lupac în minutul 52.


La CSM REȘIȚA au evoluat : Zimmermann – Szijj, Putanu, Podină, Copaci – Negoescu, Vaștag, Breșneni, Vădrariu – Ene, Staicu
Rezerve : Petruț – Bactar, Albu, Marius Musteța, Marian Musteța, Bărbulescu, Jula, Hrudei și Burciu.

A fost un joc amical pe care elevii lui Daniel Oprița l-au disputat cu Voința Lupac, deoarece partida din campionat cu CSM Lugoj a fost amânată din cauza condițiilor meteo.

Marţi, 03 Aprilie
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi 17:00
CSM Şcolar Reşita – CSM Lugoj 17:00
ACS Ghiroda – Gloria Lunca Teuz Cermei 17:00
CS U Craiova 2 – AFC Hermannstadt 2 17:00
Şoimii Lipova – Naţional Sebiş 17:00
Millenium Giarmata – Internaţional Băleşti 17:00
ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva 17:00
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara stă.

 

 Etapa a 20-a este următoarea:
Mar 30, 2018 15:00 ACSO Filiaşi   –   ACS Şirineasa Info
Mar 30, 2018 15:00 CNS Cetate Deva   –   CS Millenium Giarmata Info
Mar 30, 2018 15:00 CS Naţional Sebiş   –   Club Sportiv U Craiova SA 2 Info
Mar 30, 2018 15:00 AFC Hermannstadt 2   –   ACS Ghiroda Info
Mar 30, 2018 15:00 Centrul Naţional de Pregătire Timişoara   –   CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic Info
Mar 31, 2018 15:00 CS Internaţional Băleşti   –   CS Şoimii Lipova Info
Mar 31, 2018 15:00 CS Gloria Lunca Teuz Cermei   –   CSM Școlar Reșita Info
Mar 31, 2018 15:00 CSM Lugoj   –   STĂ Info

Clasament seria a IV-a:

1. ACS Şirineasa 40
2. CSM Lugoj 35
3. CS U Craiova 2 32
4. CSM Şcolar Reşiţa   31
5. Naţional Sebiş 28
6. Gloria Lunca Teuz Cermei 27
7. CNS Cetate Deva 23
8. ACSO Filiaşi 21
9. ACS Ghiroda 18
10. AFC Hermannstadt 2 18
11. Şoimii Lipova 17
12. Millenium Giarmata 14
13. Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 14
14. Internaţional Băleşti 11
15. Nuova Mama Mia Becicherecu Mic -15

Clasament postat de liga2.ro

Cristina Corocan