CSM Reșița, la vremea bilanțului

50

Clasamentul celor mai buni sportivi ai clubului CSM Reșița pentru anul 2017 :

  1. VLAD CARAȘ – LUPTE

CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE LIBERE SENIORI RESITA 03-05.01.2017

VLAD CARAS  CATEGORIA 97 KG LOC I

FINALA CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE LIBERE U 23 TIMISOARA 17-19.02.2017

Vlad Caraș locul I la categoria 97 kg

JOCURILE FRANCOFONIEI  ABIDJAN din COASTA DE FILDES

Vlad Caraș locul I la categoria 97 kg

  1. MARIUS COCIORAN  -ATLETISM

CAMPIONATUL NATIONAL DE IARNA 18.03.2017

Marius Cocioran locul I individual

ECHIPA LOCUL I

CAMPIONATUL NATIONAL 20 KM MARS 22-24.06.2017

Marius Cocioran locul III individual

ECHIPE LOC II     12 puncte

CAMPIONATUL NATIONAL 50 KM MARS 29.10.2017 BUCURESTI

Marius Cocioran locul III individual

LOCUL I ECHIPA

CAMPIONATUL BALCANIC DE MARS

Marius Cocioran locul IV individual

LOCUL I CU ECHIPA ROMANIEI

 

3.DIANA FRANȚ  -LUPTE

CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE LIBERE SENIORI RESITA 03-05.01.2017

Diana Franț locul I la categoria 75 de kg

TURNEU INTERNATIONAL „Henri Deglane Challenge”, Franța, Nice.

Diana Franț locul III la categoria 75 de kg

 

  1. ANDREI FRANT  – LUPTE

CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE LIBERE SENIORI RESITA 03-05.01.2017

Andrei Franț locul I categoria 86 de kg

 

  1. ADAM BABAIOANA  -LUPTE

CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE LIBERE SENIORI RESITA 03-05.01.2017

Adam Babaioana locul III la categoria 125 de kg

 

  1. ROBERT PASCA , ROLAND MODOIANU  -GIMNASTICA

CAMPIONATUL NATIONAL SENIORI PLOIESTI 01-04.09.2017

Robert Pașca  locul VI la individual compus

Robert Pașca locul IV la bară

Robert Pașca locul VIII la sărituri

Roland Modoianu locul IV la inele

Roland Modoianu locul IV la paralele

Roland Modoianu locul V la ical cu mânere

UNIVERSIADA DE VARA TAIPEI 2017

Robert Pașca locul 39 la individual compus LOCUL 39

 

  1. COSTEL RUTA  -BOX

 FINALA CAMP.NAT.JUNIORI TG JIU 06-12.08.2017

Costel Ruță locul II

   CUPA ROMANIEI JUNIORI HOREZU 25-30.06.2017

Costel Ruță locul II

 

  1. MARIA RUSU  -LUPTE

FINALA JUNIORI CRAIOVA 07-09.04.2017

Maria Rusu locul III

FINALA CADETI BOTOSANI 09-11.06.2017

Maria Rusu locul II

 

  1. NARCIS ENESCU  -BOX

FINALA CAMP.NAT.JUNIORI TG JIU 06-12.08.2017

Narcis Enescu locul III

CUPA ROMANIEI JUNIORI HOREZU 25-30.06.2017

Narcis Enescu locul II

 

  1. DANIELA BEREANU  -TENIS

Campionatul National Individual de Vara U12 F+M, 10-18 IUNIE BRAILA

Daniela Bereanu locul II la individual

Daniela Bereanu locul I la dublu

Clasamentul ne-a fost transmis de către directorul Clubului Sportiv municipal Reșița, Rusalin Fîc.

 

Cristina Corocan

 

Lasă un comentariu