Studentele reșițene țin aproape de podiumul Diviziei A de handbal

127

Echipa feminină de handbal, CSU Reșița a obținut o victorie importantă la Timișoara, unde la finalul săptămânii trecute a evoluat în etapa a VII-a a campionatului Diviei A, seria B. Reșițencele au avut o revenire spectaculoasă după pauză și au reușit să învingă formația CS Universității de Vest Timișoara cu 27-23. La pauză conduceau gazdele cu 11-10.

Echipa universitară reșițeană s-a mobilizat și a obținut puncte, chiar dacă venea după un meci pierdut etapă precedentă, pe teren propriu, cu ASC Corona Brașov.

După partidele din etapa a VII-a, în clasamentul Diviziei A, seria B, lider este CS Minaur Baia Mare cu 21 puncte, urmată de SCM Timișoara cu 18 puncte și Național Râmnicu Vâlcea cu 15 puncte. CSU Reșița este pe 4, cu 12 puncte.