Viitorul Caransebeş continuă lupta pentru promovare, chiar dacă a pierdut acasă cu Şurianu Sebeş

635

Echipa Viitorul Caransebeş a pierdut astăzi meciul din prima manşă a barajului pentru promovarea în Liga a III-a de fotbal. Şurianu Sebeş, campioana judeţului Alba, s-a impus la Caransebeş cu 2-1, după ce la pauză scorul a fost egal 0-0.

Golurile au fost marcate de Bălaș în minutul 71 şi Muntean în minutul 79, iar pentru gugulani a punctat Şandru în minutul 69.

Echipa lui Doru Oancea a reuşit să întoarcă scorul împotriva celor din ce l-au avut în teren pe celebrul Dan Alexa, antrenorul Concordiei Chiajna.

Este un pas destul de mare spre promovare realizat de Șurianu Sebeș, care poate obţine a șasea promovare consecutivă în Liga a 3-a a unei reprezentante a județului Alba, un record!

Meciul retur se va disputa sâmbăta viitoare,în “Arini” de la ora 17.30.