CSM București e în careul de ași al handbalului feminin!

CSM București s-a calificat în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin pentru al doilea sezon la rând, după ce a eliminat-o pe Ferencvaros în sferturile de finală, scor general 57-51.

Aproape 5.000 de spectatori au asistat la partida din această seară, care a fost întreruptă în minutul 45 când tabela arăta o diferență de un gol pentru fetele noastre. Portarul Paula Ungureanu le-a spus oficialilor că fanii aflați în spatele porții sale au aruncat cu monede și apă în teren, fiind nevoie de intervenția arbitrelor și a observatorului EHF, pentru ștergerea suprafeței de joc în zona sa. Campioana României și-a continuat evoluția curajoasă și a obținut un rezultat pozitiv, câștigând în Ungaria cu 27 la 26.