Echipele bănăţene au fost învinse în faza a II-a din play offul Ligii Naţionale de handbal

HC Adrian Petrea Reşiţa a pierdut meciul de la HC Odorhei din faza a doua din play offul Ligii Naţionale. Echipa masculină de handbal, HC Adrian Petrea Reşiţa e evoluat duminică în deplasare la HC Odorhei, în semifinalele Ligii Naţionale, faza a doua din play off.  Reşiţenii au pierdut cu 22-26, la pauză în avataj fiind tot gazdele. HC Odorhei a condus pe tot parcursul meciului şi a obţinut o victorie motivantă, în lupta  pentru locurile 5-8. Cei de la Odorhei conduc  cu 1-0 în duelul jucat după sistemul cel mai bun din trei partide. Meciul 2 va avea loc joia viitoare la Reșița. Tot duminică, Dinamo Bucureşti a dispus pe propriul teren de Politehnica Timișoara, în aceeaşi fază a Ligii Naţionale masculine de handbal. Bucureştenţii s-au impus cu 30-26, la pauză scorul a fost 16-10.