Muncitorul Reşiţa nu a pus probleme la Călăraşi

Echipa de fotbal în sală Muncitorul Reşiţa a suferit o înfrângere categorică în etapa a 23-a a Ligii 1 de futsal. Reşiţenii antrenaţi de Viorel Lolea au pierdut cu 5-1, partida jucată în deplasare cu Dunărea Călăraşi. La pauză, gazdele conduceau cu 3-0. Singurul gol pentru Muncitorul a fost înscris de Iulian Mitru, în minutul 25. În etapa a 23-a, Informatica Timişoara a câştigat la masa verde, 3-0, cu Galactic Focşani, retrasă din campionat, iar liderul Autobergamo Deva a obţinut o victorie pe teren propriu, 7-3 cu CSMS Iaşi.

Muncitorul Reşiţa se află pe locul 10 în clasament, cu 27 de puncte, iar etapa viitoare, va primi vizita echipei Spicom Sfântu Gheorghe. Partida este programată duminică, 3 aprilie, de la ora 18:00, la Sala Polivalentă din municipiul de pe Bârzava.