Steaua a terminat la egalitate cu Partizan Belgrad

Alin Tosca.
Alin Tosca.

Disputată pe Arena Naţională fără spectatori, partida din prima manşă a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor dintre Steaua şi Partizan Belgrad s-a încheiat miercuri la egalitate, 1-1, (0-0).

Oaspeții au deschis scorul prin Miroslav Vulicevic, în minutul 62. Steaua a egalat prin Varela cu 10 minute înainte de finalul jocului. Tehnicianul campioanei României, Mirel Rădoi a afirmat după meci că Steaua se poate califica după meciul din manşa secundă de la Belgrad.

Au jucat formațiile:

Steaua: 12. Valentin Cojocaru — 22. Jean Sony Alcenat, 6. Paul Papp, 33. Fernando Varela (căpitan), 13. Alin Toșca — 11. Muniru Sulley, 21. Nicandro Breeveld (23. Aymen Tahar, 75) — 77. Adrian Popa (17. Alexandru Tudorie, 65), 14. Jugurtha Hamroun (19. Vlad Mihalcea, 90+2), 7. Alexandru Chipciu — 15. Gregory Tade. Antrenor: Mirel Rădoi.

Rezerve neutilizate: 1. Florin Niță — 2. Cornel Râpă, 16. Guilherme, 94. Rareș Enceanu.

Partizan: 1. Zivko Zivkovic — 4. Miroslav Vulicevic, 6. Gregor Balazic, 44. Fabricio, 5. Nemanja Petrovic — 21. Marko Jevtovic — 8. Darko Brasanac, 10. Stefan Babovic (căpitan; 22. Sasa Ilic, 83) — 15. Abubakar Oumaru (11. Nikola Ninkovic, 70), 86. Valeri Bojinov (33. Ivan Saponjic, 19), 17. Andrija Zivkovic. Antrenor: Zoran Milinkovic.

Rezerve neutilizate: 12. Filip Kljajic — 13. Lazar Cirkovic, 23. Miroslav Bogosavac, 92. Nikola Trujic.