[AUDIO] Metalul Reşiţa a învins pe Minerul Motru cu 2-0, în Liga a II-a de fotbal

metalulResita-minerulmotruRRRÎn etapa a patra a Ligii a II-a de fotbal, Seria Vest, Metalul Reşiţa a învins pe Minerul Motru, cu scorul de 2-0 (1-0).
Gazdele au punctat încă de la primul atac, când Bogdan Vătăjelu a centrat de pe stânga şi Octavian Vasile a reluat cu capul din şase metri, pentru 1-0. Deşi au dominat categoric, până la pauză reşiţenii nu au mai înscris. În schimb, în minutul 53 şi-au majorat avantajul, după ce Adrian Stoica a transformat penalty-ul acordat în urma faultului lui Neacşu asupra lui Marius Staicu.
CS Metalul Reşiţa: Pascal, Apostol, Plecanciuc, Tomozei, Vătăjelu, Danci, Neagoe (min. 75, Andrei Vaştag), Szabo, O. Vasile (min. 90+1, Liuba), Stoica (min. 78, Mureşan), Staicu. Antrenor: Marian Pană.
Minerul Motru: Popescu, Traşcă, David, Neacşu, Soo, Rada, Hanu (min. 46, Stanciu), Unguru (min. 30, Poenaru), Speroni, Cernica (min. 46, Răduca), Dicu. Antrenor: Ştefan Nanu.
A arbitrat Eduard Constantinescu (Craiova), asistat de Bogdan Ghiorghioni (Timişoara) şi Călin Cimponeriu (Lugoj). Rezervă: Flavius Roşu (Timişoara).
Observatori: Zaharia Ciev (Timişoara) şi Mircea Sîrbu (Deva).

Ascultaţi mai jos declaraţia antrenorului echipei reşiţene, Marian Pană, la conferinţa de presă: