[UPDATE] Liga Campionilor: rezultatele primei manşe a sferturilor de finală

Atletico-Real, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, şi Atletico Madrid au terminat la egalitate, 0-0, marţi seara, 14 aprilie, pe stadionul Vicente Calderon, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Atletico a ajuns la 7 meciuri consecutive fără înfrângere în fața rivalei Real.

În alt meci, Juventus a învins-o cu 1-0 pe Monaco, la Torino. Singurul gol al partidei a fost înscris de Arturo Vidal din penalty.

Miercuri seara s-au jucat celelalte două partide.

FC Barcelona este cu un pas în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Paris Saint-Germain cu 3-1, pe Parc des Princes. Barca s-a impus prin golurile marcate de Neymar în minutul 18 şi Luis Suarez în minutele 67 şi 79, în timp ce pentru parizieni a punctat Gregory van der Wiel în minutul 82.

În cealaltă partidă, FC Porto a dispus de Bayern Munchen cu 3-1. Ricardo Quaresma, în minutul 4 din penalty şi în minutul 10 şi Jackson Martinez în minutul 65 au marcat pentru portughezi, iar Thiago Alcantara în minutul 28 a punctat pentru bavarezi.

Partidele retur se vor disputa la 21 şi 22 aprilie.

sursa foto: digisport.ro