[Foto] Metalul Reşiţa a pierdut meciul cu FC Caransebeş

Metalul-FC Caransebes 1

FC Caransebeş a câştigat sâmbătă, 21 martie, cu 2-1, în Valea Domanului, meciul cu Metalul Reşiţa din etapa a 21-a a Ligii a doua de fotbal seria a doua. Golurile oaspeţilor au fost înscrise de Stoica- din penalty şi Artean, iar pentru gazde a redus din diferenţă Buhăescu. Metalul a trecut pe lângă egalare în ultimul minut al partidei, Feher ratând un penalty. FC Caransebeş a rămas în 10 oameni din minutul 52, după ce Adrian Stoica a fost eliminat pentru al doilea galben.

Metalul Reşiţa: Zimmermann, R. Cristian (46, Cl. Ionescu), Dandea, Tătaru, Aniţoiu, Bărbulescu (58, A. Ionescu), Feher, Vasile, Szabo, B. Szijj (63, Manole), Buhăescu; rezerve: Ciucă, Hlinca, Popescu, Creţu. Antrenori: Daniel Opriţa, Cristian Apostol.
FC Caransebeş: Pascal, Tomozei, Goşa, Dinu, Cotigă (min. 46, Stancu), Artean, Lupu (77, Roman), Stoica, Pârvu, Săulescu, Boştină (73, Stoianof); rezerve: Coca, Barbu, Birău, Suru. Antrenori: Alin Artimon, Alin Paleacu.

A arbitrat la centru Marius Chioran (Cluj-Napoca), asistat la cele două linii de Andrei Roman (Târgu Neamţ) şi Florin Cosma (Piatra Neamţ).Observatori: Dan Jiga (Bistriţa) şi Constantin Pintilie (Râmnicu Vâlcea).

În celelalte meciuri de sâmbătă s-au înregistrat rezultatele:
Olimpia Satu Mare – FC Olt Slatina 1-2
FC Bihor Oradea – Unirea Tărlungeni 0-1 şi
CS Mioveni – Fortuna Câmpina 3-0. Fortuna s-a retras şi pierde toate meciurile din retur la masa verde.
Ultima partidă, ACS Poli Timişoara – Şoimii Pâncota se joacă de la ora 18. CSM Râmnicu Vâlcea stă în această etapă.