Gigel Bucur a marcat pentru echipa lui Dorinel Munteanu

gigel-bucurAtacantul român Gigel Bucur a marcat şi a pasat decisiv pentru Kuban Krasnodar, echipa lui Dorinel Munteanu, învingătoare cu 3-1 acasă contra ultimei clasate Terek Groznîi, miercuri, 25 septembrie, în etapa a 10-a a campionatului de fotbal al Rusiei.
Bucur, folosit până în minutul 82, a marcat în minutul 7 şi a pasat decisiv la reuşita lui Ibrahima Balde (44), ultimul gol al gazdelor fiind opera lui Xandao (65). Terek deschise scorul prin Mauricio (2). La oaspeţi, Gicu Grozav a intrat în minutul 67, iar congolezul Jeremy Bokila, fostul său coleg de la Petrolul, în minutul 74.

Miercuri s-au mai disputat până la această oră două meciuri:
Krîlia Sovietov Samara – Zenit St. Petersburg 1-4
Spartak Moscova – FK Krasnodar 3-2

În clasament conduce Zenit – 23 pct, urmată de Spartak – 23 pct, ŢSKA Moscova – 20 pct (9 j), Lokomotiv Moscova – 19 pct (9 j). Kuban este pe locul 9, cu 13 pct, devansată la golaveraj de Dinamo Moscova, echipa lui Dan Petrescu, cu un meci mai puţin disputat. Terek rămâne lanternă roşie, cu numai 3 pct. Sursa: Agerpres